Tüm Hakları Saklıdır. Gümüşcü Mimarlık © 2017

Hakkımızda

Gümüşcü Mimarlık, 2013 yılında Oğuz Gümüşcü ve Ertuğrul Gümüşcü tarafından kurulan, yaratıcılık ile bilgi, realizm ile hayal gücü, fonksiyon ile farklı yaşam biçimlerini yorumlayarak ele aldığı mimari ve iç mimari projelerle birlikte ürün tasarımları geliştiren bir tasarım ve uygulama ofisidir. Bugün, mimar, iç mimar, tasarımcılar, satın alma ve inşaat departmanıyla geniş bir ekip, 2014 Kasım’dan beri Gümüşcü Mimarlık Gültepe Mahallesi’ndeki ofisinde yurt genelindeki projelerde çalışmalarına devam etmektedir.

Gümüşcü Mimarlık iç mimari, mimari ve ürün tasarım anlayışı; modern mimari terminolojisinin başlıca prensiplerinden ilham alır. Bu anlayış, deneysel yaklaşımıyla kendini sürekli olarak geliştirir ve çağdaş bir dilde ilerici tasarım çözümleri üzerinde yoğunlaşır. Mimari altyapıyla geliştirdikleri, formun ve malzemenin ifadesini ortaya koydukları farklı ölçekli mekan tasarımlarında keşfedilmemiş yaşam tecrübeleri sunmaktadır.

Gümüşcü Mimarlık, küçük ölçekli özel bir apartman dairesinden büyük ölçekte tasarladığı çok katlı bir konut bloğuna kadar birçok alanda projeye imza atmıştır. Bugün, kafe, restoran, konut, otel, showroom, ofis, eğitim yapıları ve ticari yapılar çalışma alanına dahildir.